| Denisdsada a întrebat:

Salut, am un laptop Allview allbook H, pornește și doar apare sigla de la Allview, din câte am înțeles poate a intrat într-un standby/safe mode dar nu știu cum să l pornesc, știu ca este o combinație de taste, mersi anticipat!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tine apasat IN CONTINUU butonul de pornire, pana ce se stinge cu totul.
Dupa cca. 1 minut porneste laptop-ul din nou.

| Denisdsada explică (pentru Bula):

Nu funcționează, îmi apare doar sigla Allview și după se închide, dacă știi altă variantă aș fii recunoscător

| Bula a răspuns (pentru Denisdsada):

In acel caz, nu este problema de "Standby" sau Hibernare.
Efectiv, laptop-ul nu incarca sistemul de operare (Windows).
Du-l la un service, sa fie vazut de un specialist, poate este defect discul sau trebuie reinstalat sistemul.
Daca ai ceva materiale importante pe el, atunci atentioneaza-le inainte de interventie, sa salveze ce ai mare nevoie (se pot sterge la reinstalarea Windows)!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul in service ca il strici