| Condratt a întrebat:

Am un laptop Asus 510 DP, cumparat la finele anului 2014. De dimineata l-am gasit inchis desi incarcatorul era conectat. Am deconectat incarcatorul si l-am reconectat, dar fara niciun efect. Am verificat capatul incarcatorului si are tensiune. Vreo idee ce ar putea avea? Precizez ca bateria e incorporata.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai ce sa i faci, daca puteai scoate bateria era o solutie, dar fiind incorporata e greu, asta presupune sa il desfaci, desfacindu l sigur se va rupe ceva un fir, cel mai bine il duci in servis, cei de acolo au scule si personal calificat sa il repare.

| KillaNoFilla a răspuns:

Daca nu ai nici un bec aprins, cel mai probabil sursa de alimentare din el e defecta.

| Mary012 a răspuns:

Eu zic sa scoti incarcatorul sa apesi de mai multe ori pe butonul de power si apoi sa bagi incarcatorul la loc si sa il pornesti.