| Elegant a întrebat:

Am un laptop, coolerul se roteste, dar partea de jos tot se incalzeste, adica el se roteste, dar nu foarte repede, asa cum ar trebui si se incalzeste rau partea de jos. Ce pot face?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai laptopul de mai mult de doi ani, si il folosesti zilnic, ideea e ca trebuie dezmontat, curatat ventilatorul si acele "fante" care sunt probabil obturate de scama si praf. aerul cald nu poate iesi in exterior si de aceea se incalzeste. cu aceasta ocazie se schimba si pasta termica deoarece si-a pierdut proprietatile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coolerul răcește și incearcă să scoată căldura prin partea de jos că acolo sunt fantele de aerisire, de aia se încălzește jos, ca toate laptop-urile din lume. Poți folosi suplimentar un suport de laptop cu coolere încorporate, nu costă o avere.