| bogdan3vl a întrebat:

am un laptop Dell inspirion 1501 merge foarte bine doar ca de la un timp cand il aprind ramane ecranu in mijloc mai negru cam un minut doua pana se incalzeste dupa se vede perfect

de forjat l-am forjat calumea.l-am tinut numai in pat fara cooler pad fara nimic procesorul mi-a ajuns de cateva ori chiar si la 99 de grade(in general ramane stabil la 60 fara jocuri) plus ca dupa ce il butonez toata ziua de il zapacesc il mai las si noaptea aprins sa faca lumina in camera cand dorm sa numi fie urat adica il tin de un an non stop pornit in pat

credeti ca i-am tras eu una fara sa reau cand dormeam? e de la invertor sau de la display sau de la chipsetul video

funda

1 răspuns:
| Timberged a răspuns:

Tebuie verificate componentele. Poate fi de la multe, inclusiv de la un contact rece/incorect.