| L3xus200x a întrebat:

Salut, am un laptop emachines e520, cu placa video integrata de 256 mb, daca as aloca din memoria ram 256 mb pentru a avea un total de 512 mb, ar fi ca si cand as avea o placa video de 512 mb? De ex as putea juca lost planet 2? Vot+Funda! [si nu pot sa il vand sa imi iau altul, deoarece nu am bani pentru unul bun ]

Răspuns Câştigător
| KungFuBoy a răspuns:

Salut
Placa video își alocă câtă memorie are nevoie, însă având un procesor grafic slab ca performanțe, nu o să-și aloce prea multă memorie pentru că nu o să poată s-o folosească.

Si eu am acelasi model de laptopbig grin