| Bormanel a întrebat:

Salut, am un laptop HP compaq 8710p, iar ecranul nu functioneaza corect. Ecranul incepe sa fie complet alb, iar daca il conectez la un alt ecran dupa 2-3 zile isi revine, ca peste 1-2 saptamani sa vada iar alb.(laptopul functioneaza cum trebuie)
Cum rezolv?(si nu, nu-l duc la servis)

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Nu-l duci la "servis"...ce o fi ala, doar tu stii, stai cu el asa! Cand ecranul e alb, ai 3 optiuni:

1. Loose connection between the video cable and the LCD screen.
2. Defective LCD screen.
3. Defective motherboard

Dar tu nu-l duci la "servis"...