| FlorinDrg a întrebat:

Am un laptop "HP compaq nx9030, cand deschid sistemul de operare cel am pe el (Windows XP Profesional - Service Pack 1), imi apare desktop, incarca programele de start up in bara, cert e ca la un moment dat mi se blocheaza instant cursorul si activitatea ce-o am, de ce?happy

2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

E posibil sa se supraincalzeasca dar doar vreo 20%, in rest cred ca e din cauza sistemului de operare dupa parerea mea foarte vechi.
Mai reinstaleaza-l si tu ca a aparut sp 3 si daca stau sa ma iau dupa cantitatea de update-uri care au iesit dupa sp3 as putea considera ca a iesit si sp4.
Deci prima data incearca o reinstalare si apoi revino cu intrebari ori mai optimizeaza-ti calculatorul la startup.
Daca ai si alte intrebari sau te intereseaza si alte Tutoriale despre calculatoare, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

| FlorinDrg explică:

Stiu ca au aparut sisteme de operare si mai bune, dar eu sistemul de operare cel am pe acest laptop l-am primit odata cu laptopul, este de la HP. Am sa incerc si cu Service Pack 2, 3 happy Multumesc pentru sfat.