| Hachiko03 a întrebat:

Am o mare problema. Acum 45 de minute s-a blocat laptopul complet. Cu ceva timp inainte am observat ca nu merge sa deschid butonul Start (in bara in stanga). Cand atingeam cu cursorul imi aparea un cerculet care arata ca proceseaza dar nu aparea nimic. Apoi, dupa ca am inchis si deschis laptopul de mai multe ori, butonul respectiv de Start a disparut din bara si a aparut a fereastra pe care nu o pot inchide si care informeaza despre faptul ca se actualizeaza aplicatia aceea referitoare la butonul de Start. Acum nu pot deschide nici o aplicatie, iar cand mut cursorul in bara acesta devine un cerculet care pare ca se incarca. De asemenea, nu pot inchide laptopul nici din butonul de oprire( am apasat de mai multe ori si nu merge). Ceasul din bara e blocat. Mentionez ca laptopul are sistemul de operare Windows 8 si este Sony.Ce pot face? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Prblema nu e de la laptop ci de la Windwos-ul 8 probabil preinstalat cu care a venit laptop-ul.
Ca remediu.Lasă sistemul să se actualizeze.Actualizăriile la Windwos 8 sunt esențiale. Ceea ce știai de la Windows Xp este istorie, la fel cum e și Xp-ul.Succes

| K0sti a răspuns:

Ca sa-l stingi de la buton, il tii apasat, nu doar apesi pe el! Greu!
Antivirus ai?

| MskDesign a răspuns:

Scoate-i bateria si deschidel in safe mode

| Vanqu1sh a răspuns:

Windows 8 sau 8.1? Ii dai restore cu 2 zile in urma, il stingi de 2 ori in buton si cand o sa se aprinda o sa iti apara ceva gen

Safe Mode
Safe Mode with networking

Start windows normally

si mai multe iar tu alegi Safe Mode, dupa ce booteaza o sa iti apara system restore point si de acolo te ghideaza, il dai in urma cu cateva zile si o sa fie ok.