| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am un laptop ibm r50e și are parola pe bios.Cum pot scoate parola? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voiam sa iti spun sa ii scoti bateria CMOS dar lumea spune ca nu functioneaza pe acest laptop.
Incearca parola "merlin" fara ghilimele desigur.
De asemenea poti incerca cand apare sa introduci parola, ti apasata tasta end timp de 3 secunde iar in timp ce o ti apasata apesi si tasta enter.
Daca nici asa nu merge trebuie sa descarci Hirens Boot CD dar nu o sa intru in detalii de ce si cum. Va trebuii sa cauti tu singur pasii.

| Florinrobert a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa încerc și varianta asta.multumesc frumos.

| Florinrobert a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merge