| Dragonasu474747 a întrebat:

Salut, am un laptop Laptop LENOVO Legion Y520-15IKBN, Intel® Core™ i5-7300HQ Processor (3M Cache, up to 3.5 GHz), 15.6" IPS Full HD, 8GB, 1TB, NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB. Ce SSD imi recomandati sa cumpar pentru el?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.mrmemory.co.uk/ssd-upgrades/lenovo/laptop/legion-y520-15ikbn
Make & Model: Lenovo Laptop Legion Y520-15IKBN
Drive Interface:
PCI Express
SATA
Drive Form Factor:
2.5"
M.2

e compatibil

| NLS a răspuns:

Https://altex.ro/......0WK007TRI/

Samsung 970 Evo in format M.2

Din păcate nu se specifica nimic despre un posibil slot M.2 la specificații.
Asa ca pana nu știi sigur dacă modelul tău are m.2, cumpăra același Ssd in format SATA (2.5") și ramai doar cu 250gb, pentru ca laptopul nu are unitate optica.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Recomand asta https://www.pcgarage.ro/......2280/.Dupa mine e cel mai ok ca viteza/pret si e de la o firma buna. Evident exista ssd mai rapid dar e mai scump si performantele nu te ajuta in viata de zi cu zi. Eu il am pe asta de 2 luni in laptop si nu am nici o problema.