| AnonimXD2222 a întrebat:

Ce parere aveti de LENOVO Legion Y520-15IKBN, Intel® Core™ i7-7700HQ Processor (6M Cache up to 3. 8GHz), 15.6" IPS Full HD, 8GB, 1TB, NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB, Free Dos?

5 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Mi se pare destul de bun. Ai un procesor i7 care duce pana la 3. 8GHz (cu overclock), are si destula memorie cache, numai ca nu inteleg cat RAM are. 8GB? Am cititi acolo si ceva de 1TB, banuiesc ca ala ar fi diskul. E destul de mare, insa eu as cauta ceva care sa aiba si disk SSD pe el. Face diferenta diskul ala SSD. Ai si o placa video destul de buna la 4GB de VRAM. Eu zic ca duce jocurile pe care vrei tu sa le duca, daca are si RAM de 8GB.

| Ch0co a răspuns:

Am un laptop identic ca specificatii, doar ca e de la Acer nu Lenovo. Are i7, 8 GB si 1050. Iti pot spune din propria experienta ca merita. Daca ti-l permiti, cumpara-l.

| AnonimXD2222 explică (pentru Ch0co):

Duce jocuri de genul Gta 5 sau Far Cry 5?

| PainTech a răspuns (pentru AnonimXD2222):

Da, ar trebui sa duca jocurile acelea perfect.

| Ch0co a răspuns (pentru AnonimXD2222):

Dap.