| CrisGabi a întrebat:

Salut, Laptopul LENOVO Legion Y520-15IKBN, Intel® Core™ i5-7300HQ Processor (3M Cache, up to 3.5 GHz), 15.6" IPS Full HD, 8GB, 1TB, NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB, Free Dos, E bun? :3

Răspuns Câştigător
| Copila2016 a răspuns:

Da, este destul de bun pentru Gaming; al meu e praf cu 1. 60GHz...; nu o sa ai lag in jocuri 2016+ cu grafica la maxim, probabil in cele mai noi putin.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"Bun in ce sens"? Ce buget ai si ce vrei sa-ti ruleze laptopul respectiv?

| SalutCeFaceti a răspuns:

Da, e bun, desi nu ti-as recomanda laptop Lenovo. Pentru gaming, un laptop cu totul EXCELENT, un chilipir daca as pitea spune (mult lrea ieftin pentru cate ofera) este laptopul Asus TUF FX504GE-E4628, cu Procesor i5 generatia a 8-a, placa video GTX 1050ti, 8 GB RAM, frecventa maxima de 4.0 GHz, ecran mat FHD de 120 Hz IPS de 15.6", difuzoare stereo, plin de slot-uri si tastatura iluminata, cu taste inlocuibile, la numai 3150 lei pe eMag. Te-as sfatui sa te grabesti cu achizitia, pentru ca e la reducere si mai sunt putine in stoc (mama zici ca sunt dintr-o reclama). Sper ca te-am ajutat!