| Raul199612 a întrebat:

Salut, am un Laptop Lenovo Ideapad 100... Am instalat windows-ul pentru că nu avea sistem de operare... Am conectat Laptopul de Modem dar tot nu am internet crying Jos acolo langa ceas arata ala de la net cu un x rosu.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si driverele cine vrei sa ti le instaleze, sectoristul?

| Raul199612 explică (pentru K0sti):

Ţi-am spus că le-am instalat prin Driver Booster?

| h3llboy666 a răspuns:

Nu ti-a instalat driverul placii de retea. Daca ai un telefon android pornesti datele mobile te duci la setari, mai multe, tethering si hospot (androidul fiind conectat la laptop) apoi apesi pe tethering prin usb. Dupa intri de pe laptop pe google si decarci driverbooster. Iar cu acel program dai o scanare si updatezi toate driverele. Ai nevoie cam de 300MB de internet. Sau, te duci cu laptopul la un prieten il conectezi la netul lui si descarci driverbooster si... scanare updtate install restart