| catalindan28 a întrebat:

Salut, am un laptop Lenovo ideapad si am windows 10 pe el si nu stiu pe ce am apăsat dar cand il deschid nu imi mai apare desktopul ca inainte.Imi apare altfel gen in loc sa apara ca la orice pc imi apar aplicatiile pe mijloc, ca atunci cand apăs pe butonul home.Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Te duci la tab-ul Tablet Mode (in Settings -> System)

Dezactivezi "make Windows more touch friendly"

Și mai exista acolo o opțiune sa nu mai intre niciodată în modul tableta, sau sa te întrebe măcar dacă vrei...

| flixbuster a răspuns:

Cel mai probabil ai activat Tablet Mode. Deschizi panel-ul de notificari din dreapta jos langa ceas si verifica - daca e activat, il dezactivezi si va reveni la interfata de Desktop. Chestia asta e utila pe dispozitivele 2 in 1, cand ai tableta in Dock e bun Desktop, cand o scoti, e bun Tablet Mode.