| catal1n07 a întrebat:

Salut,am un laptop mai vechi(Toshiba Satellite)si de vreo 3 lunii am probleme cu procesorul..Am procesor Intel Celeron 1, 5 ghz. este slab, stiu, dar insa nu este asta problema.De vreo 2, 3 lunii cand jucam unele jocuri(Metin, Cs, etc) sau ascultam muzica in youtube, procesorul se incarca la 99-100% degeaba, si imi mergea PRAF.precizez,ca intainte sa apara problema asta, youtube si jocurile mergeau bine, dar dintr-o data, se incarca la 99-100% si tine asa cam 30 sec -1min,dar este foarte des.adica in 10 minute, mi se intampla asta de vreo 20 de ori. am schimbat windowsul, am bagat vista, apoi am bagat iar xp si tot degeaba. va puteti da seama despre ce este vorba? sau am schimbat vreo setare pe undeva.

Răspuns Câştigător
| naebarbat a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il cureti : la ventilator in grila se aduna praf si chiar si pe el, pe urma schimba pasta siliconica de la procesor si eventual si la video, vezi aici:http://www.techradar.com/......irt-942783

1 răspuns:
| Bewaree a răspuns:

Poate e defecta vreo piesa in el.,,, FUNDA?