| florinmadalin a întrebat:

Am un laptop pAcer aspire 7540g si are o placa video ati mobility radeon hd 4570 l-am desfacut si am vazut ca este un cip pe placa de baza CU ceva de la ventilator pe ea. ESTE DEDICATA sau INTEGRATA? Are memorie separata 512 mb ddr3 64 biti.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video este dedicata si se afla in zona in care este un port albastru cu mai multe gauri: http://en.wikipedia.org/wiki/VGA_connector
Daca ventilatorul este prins de placa de baza este cel de la procesor.

| florinmadalin explică (pentru Salontanul):

Http://img28.olx.pl/......g50mn-.jpg asa arata stanga cpu dreapta gpu.

| Salontanul a răspuns (pentru florinmadalin):

Ti-am spus: uita-te in zona daca se afla acel port.