| Calara_Alex_1998 a întrebat:

Am un leptop Samsung n512 la care iam spart ecranu. Lam conectat la televizor prin hdmi siar torul mergea bine. Pana intri zi când leptopul mergea prea încet si lam resetat din fabrica dupa resetare nu mai arata nimic pe ecran. Leptopul are windows 10 pro va rog frumos sa ma ajutati

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Nu ma intelege te rog gresit...

Dar lasa laptop-ul ala odata si apuca-te de cartea de gramatica... ca-i grav rau.

Nu am nimic cu tine... dar citind intrebarea ta chiar m-a frapat dificultatea cu care am putut-o citi-o.

Da-l naiba de calculator. Rezolva-te pe tine ca om acum. Ca de calculatoare si jocuri o sa ai parte toata viata. De anii de elev o singura data.

Fara suparare...

| cristimihailov a răspuns:

Si... da. Poti sa il arunci. Sau sa ii repari ecranul. Nu stiu ce intelegi tu prin resetat la setarile din fabrica.

Dar daca i-ai formatat hardul nu mai ai w10. Asa ca trebuie sa instalezi din nou. Numai ca display-ul laptopului este primary. Ceea ce inseamna ca nu o sa vezi pe hdmi nimic.

La fel si daca i-ai sters bios-ul cu load defaults (presupunand ca stia din bios cum sa afiseze pe hdmi, ceea ce ma indoiesc).