| crzmax72 a întrebat:

Buna dimineata TPU!
Am si eu un televizor Samsung model: ue50ku6072 si mi-au aparut niste cerculete albe pe ecran, am facut si resetare din fabrica si test pe ecran dar tot persista problema, oare de la ce poate sa fie? Pana acum nu am avut nici o problema de 2 ani la televizor, de cand l-am cumparat.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atunci trebuie schimbat panelul, ecranul displayul tv ului, deoarece acele cerculete albe care au apărut, indica pixeli morti.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Televizorul este Lcd Led sau tv cu tub?

| crzmax72 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Led

| aAlexB a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Tu crezi ca la alea cu tub poti sa le resetezi? hmmmm, nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru crzmax72):

Atunci trebuie schimbat panelul, ecranul displayul tv ului, deoarece acele cerculete albe care au apărut, indica pixeli morti.