| nelutu1 a întrebat:

Salut, am un LG KU990i si nu stiu ce ar putea sa aiba. Cand navighez prin functiile meniului ma scoate de unde sunt si afisaza ecranul de start, iar cand este blocat se aprinde singur si afisaza ceasul si data si cand sunt int-o convorbire se inchide. Am fost si la service si l-am resoftat si degeaba. Mentionez ca rar se intampla asta dar este destul de enervant. Va rog frumos daca stiti cumva ce are sa imi explicati pentru ca este singurul meu telefon, altul nu mai am.

5 răspunsuri:
| nelutu1 explică:

Am scapat de el in general telefoanele lg sunt mai slabe ca ex: nokia, sony ericsson, samsung. acum am un nokia n78. si le spun celor care aleg sa cumpere lg ku990i sa renunte la acesta idee, chiar daca raportul la caracteristicile telefonului si pret este foarte bun pe termen lung veti fi dezamagiti de acest telefon LG KU990i

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e bantuit.Mai du-te la service, de data asta la altul, poate trebuie sa ii schimbi vreo pisa sau ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Am si eu o problema de genul acesta la LG Ku990i. La mine cam din jumatate in jumatate de ora (in medie), imi afiseaza ceva asemanator cu: Ora si data sunt actualizate automat. Nu stiu ce are. Ma puteti ajuta? Multumesc.

| HaMaCenTER a răspuns (pentru anonim_4396):

Intra la setari > ora si data si debifezi actualizare automata la ora si data

| Anonim_4683 a răspuns:

SI EU AM KU990i si am aceiasi "problema" sa spun asa | nu stiu ce sa fac de astazi nu imi mai apare nici ceasul cand blochez tastatura. si volumul melodiilor nu il pot da de la un buton lateral sau... mie mi-au dat doar telefonul bateria si incarcatorul. Nu e ceea ce pare. Daca vrei sa iesi din treaba asta fa cumva si vinde`l iti poti lua un alt telefon mai bun, de ex sonny ericsson cu 8 mega pixeli [ nu mai stiu cum ii spune] e la acelasi pret am vazut eu la germanos in real. Degeaba il duci la service ca nu are ce sa ii faca, iar daca il uzi sau te prinde o ploaie mai zdravana cu el... ADIO DISPLAY nu mai ai ce sa ii faci si daca ar fi ceva care sa rezolve problema te`ar costa cat 2 lg ku990i. lg ku990i difera de lg cu 990. ku990 are camera mai buna stiu eu sigur asta. te sfatuiesc sa iti cumperi sonny ericsson nokia sau samsung.

Bafta! :*:*:*