| Zangetsu a întrebat:

Am un monitor Acer x203w. In specificatii scrie ca are rezolutia de 1680x1050 si frecventa de 75Hz. Problema mea este ca nu pot pune frecventa pe 75Hz cand setez rezolutia de 1680x1050. Din cate imi aduc aminte, pe calculatorul vechi mergea.
Cum as putea sa-l "repar"?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Este de la placa video. In manualul placii video ai rezolutiile alaturi de rata de refresh suportta. De aceea s-ar putea sa intampini probleme cu rata de refresh. Dar nu vad ce problema are cu rezolutia.

| traveler a răspuns:

Rezolutia monitorului o setezi din setarile placi video, bunn si daca Nu merge cum vrei tu.inseamna ca placa video"nu vrea" si pace ce vrei tu.Incearca un driver mai nou etc.Succes

| Zangetsu explică:

Pai daca pun rezolutie mai mica, de exemplu 1600x900, merge pe 75hz

| larisa_4510 a răspuns:

Arunca-l pe geam!laughinglaughing ce mai buna solutielaughing
Hai glumeam.cred k este de la placa video.cel mai bine ar trebui sa te duci cu el la reparat.winking Funditssa? Te Roog puppy dog eyes

| AlexDinTimis a răspuns:

Placa video este de vina! IN manualul placi trebuie sa te uiti la rezolutia maxima ce scrie acolo! Bafta

| motanel78 a răspuns:

Acum depinde de pc pe unele poti max 60 pe unele 75