| Shortround a întrebat:

Salut am un monitor NEC AccuSync LCD 72VM si de la un timp imi intra in meniul lui fara ca eu sa-l apas (butonul care iti intra in meniul monitorului) . Si se selecteaza singur volumul,contrastul etc dupa sta ce sta 2 minute asa dispare pentru ca selectez eu din butoane EXIT . daca nu-l apas eu sa dispara sta si 2-3 ore selectand volumul contrastul etc ... Am schimbat cablul care ducea din monitor in pc si degeaba . Ce pot sa-i fac? va rog ajutati-ma ca nu ma pot juca , uita la un serial nimic .

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Cel mai probabil ai o problema exact la contactele din masca lui. Daca nu te pricepi, ar trebui sa chemi pe cineva sa le curete. Probabil sunt corodate si-ti fac contact.

Numai bine,
Shinwinking