| Panthera a întrebat:

Am si eu o probleme am un monitor LCD Lg w2246 si aproape mereu imi clipeste imaginea adica ii scade luminozitate, mi se inampla asta in orce aplicatie sau jocuri si nu stiu ce sa fac.
Ii scade luminozitatea sau se vede mai intunecat dar dupa catva timp isi revine iar apoi incepe iar, ajutati-ma si pe mine va rog.

Răspuns Câştigător
| Andrei8805 a răspuns:

De obicei este invertorul defect. Du-l la service, daca iti face asa ar trebui sa fie o rezistenta sau dioda arse, sau un condensator care se incalzeste.