| StereaCosmin a întrebat:

Am un pc cam de 7-8 ani...
De la un timp, cand deschid un program sau un folder, imaginea se duce in sus si nu mai pot sa o readuc inapoi.(De exemplu: cand sunt pe facebook imaginea se duce in sus singura, ca si cum eu as glisa de bara aceea din dreapta.)
Ca totul sa revina la "normal" trebuie sa dau restart pc-ului.
Asta mi s-a mai intamplat dar foarte rar. Acum se intampla din 5 in 5 minute. Stie cineva ce trebuie sa fac? A mai patit cineva asta?
Mentionez ca am 2 GB memorie ram DDR2, o placa video ASUS Extreme AX550 Series si folosesc Windows 8.1.(O sa trec la Windows 7 Ultimate)

1 răspuns:
| Rockat a răspuns:

Schimba Windows-ul, probabil acest windows are ceva bug sau iti da lag. Oricum ar fi de preferat sa treci pe un Windows mai slab, 7 are fi chiar potrivit pentru pc-ul tau.