| PanaiteAlex a întrebat:

Salut, am un pc care nu mai arata nimic pe monitor. Am incercat si cu alt monitor si tot nimic. Am incercat alta sursa si tot nu merge. Acum am o sursa deep cool de500 v2 de 500w pc ul are un i7 2600, gtx 1060 6gb si 8 gb ram ddr3 1333mhz. Ce as putea sa mai incerc? Dupa 1 min 2 de cand aprins pcul se opreste coolerul la placa video. VA rog repede

6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Hmm,e posibil sa se fi dus placa video.In cazul asta, ai putea sa-l duci la service in loc sa repari de unul singur.Succes!

| PanaiteAlex explică (pentru ReddY25):

S ar putea sa fie procesorul pentru ca am incercat sa bag cablul in placa de baza si tot cu ecranul negru ramane ca are placa integrata

| VoidEternal a răspuns (pentru PanaiteAlex):

Ai incercat sa scoți cu totul placa video înainte să încerci să-l pornești legat la grafica integrata?

Procesorul nu prea cedează, încearcă fără placă video, apoi cu un singur modul RAM, apoi cu celălalt. Poți scoate și stocarea, chiar daca nu o sa booteze, in bios tot trebuie sa intre.

| PanaiteAlex explică (pentru VoidEternal):

Am incercat si tot nu merge fara placa si am incercat rami pe rand in sloturi dif

| VoidEternal a răspuns (pentru PanaiteAlex):

In cazul asta, probabil placa de baza e dusa, sau poate si procesorul desi eu am dubii in continuare ca el ar fi de vina. Oricum ar fi nu e genul de problema pe care o poti rezolva acasa cu ce gasesti prin gospodarie.

| PanaiteAlex explică (pentru VoidEternal):

Am incercat sa il pornesc si fara cooler la procesor si dupa ce a stat Putin aprins se incalzise procesorul deci nu crd ca ar fi procesorul