| anonim_4396 a întrebat:

Am un pc cumparat cu garantie, dar e model slim si as vrea sa-mi cumpar o placa video.Problema e ca sursa e cam micuta si cred ca imi va trebui si alta noua.Dar modelul sursei e putin altfel, calculatorul e fujitsu Siemens esprimo e.As putea sa le spun celor de la magazin sa-mi schimbe carcasa,calculatorul fiind in garantie? Sursa model de-ala nu gasesc e speciala, nu se gasesc din astea pe la magazin am cautat si pe site-uri.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

Nu este o situatie des intalnita, mai intai intreabai daca instalarea noii placi video necesita si schimbarea sursei, daca intr-adevar e nevoie de alta, un model ce nu poate fi montat in acea carcasa, va trebui sa platesti carcasa ori sa dai o diferenta in functie de pretul celei noi, depinde de firma.

4 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Este mATX probabil, depinde in ce conditii ti se acorda garantia, dar achizitionarea unei piese noi, de obicei nu reprezinta un motiv pentru inlocuirea unei componente.

| anonim_4396 explică (pentru CrazyTeenager):

Sursa cred ca e cam slaba,am cumparat-o la un loc cu pc-ul, pc-ul este dintr-o bucata, nu l-am facut din bucati, carcasa este sigilata si nu pot umbla inauntru, nu stiu cum sa aflu de cat este dar banuiesc ca daca imi cumpar o placa video imi va trebui si o sursa noua asa e sursa meahttp://cfile219.uf.daum.net/image/1535F24C4F6AC53F1216AF
si ma intrebam daca cei de la magazin imi vor putea schimba carcasa pentru a putea pune o sursa noua si implicit o placa video.

| anonim_4396 explică (pentru CrazyTeenager):

Multumesc de raspuns!

| CrazyTeenager a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere, bafta big grin!

| CrazyTeenager a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este o situatie des intalnita, mai intai intreabai daca instalarea noii placi video necesita si schimbarea sursei, daca intr-adevar e nevoie de alta, un model ce nu poate fi montat in acea carcasa, va trebui sa platesti carcasa ori sa dai o diferenta in functie de pretul celei noi, depinde de firma.