| edy132 a întrebat:

Am un pc (dekstop) si un notebook amandoua cu windows 7. Sunt conectate in retea la acelasi roter. As vrea sa copii niste fisiere de pe PC dekstop pe notebook in retea. Cum fac asta? big grin

P. S. Amandoua conectate prin cablu.

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Pune ambele calculatoare in acelasi workgroup, dai share la partitii si se vor vedea intre ele. Succes!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai usor este prin memory-stick daca ai unul! Sau incarca fisierele aici http://www.filebox.ro/ apoi in urma incarcarii ti se genereaza un link de download -->accesezi linkul acela de download de pe laptop si descarci ceea ce ai incarcat din pc in laptop sau invers. (pentru o incarcare si descarcare usoara comprima toate fisierele pe care vrei sa le transferi cu winrar)
Bafta!

| sonya a răspuns:

Pai daca ai setataa reteaua...network-ul poti daca nu trebuie sa o setezi. Teoretic trebuie sa dai share la informatiile respective, fisierele pe care vrei sa le copii. Apoi la la notebook cauti calculatorul in reteaua ta, si copii fisierele de la sharing. Cam asa ar sta treaba.

| necdannec a răspuns:

Creaza un cont cu parola pe unul din ele dupa care creaza acelai cont pe celalaltul dupa care vei reusi din pcul tau sa intri prin retea in celalalt si invers (inchide firewall ul) oricum e pornit mai de geaba daca esti in spatele unui router setat bine

| Ciocoflencea a răspuns:

Mai usor ar fi sa intri pe mess pe ambele pe 2 id dif si trimiti acolo iar daca sunt mai mari punelele pe un stick sau dvd, cd nu cont