| Întrebăripc a întrebat:

Am un pc mai vechi (DAVIO GAMER V3) as vrea sa stiu daca suporta un quad core de 2.8 ghz?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"DAVIO GAMER V3" e denumirea modelului tau de sistem. Noi trebuie sa stim ce placa de baza ai, ca sa putem spune daca suporta sau nu anumite procesoare.
Aplicatia Aida64 te poate ajuta sa identifici componentele sistemului tau, daca iti sunt necunoscute. Versiunea a doua a softului de pe pagina oficiala e portabila, adica ruleaza fara instalare.

http://www.aida64.com/downloads