| Dragos671 a întrebat:

Salut, am un PC mai vechi pe care vreau să-l folosesc ca Media player pentru un tv și ieri l-am pornit pentru 30 de min și a funcționat. Azi când am incercat să-l pornesc nu mai pornește. Ventilatoarele și cooler-ul pornesc pentru 10 sec și se repornesc dar fara nici o imagine pe tv.
Stiți de la ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Sursa, condensatori umflati pe placa de baza, cipuri cu plasticul spart din cauza vechimii, etc.

| Mihai0101 a răspuns:

Probabil placa de baza sau sursa e dificil de intuit trebuie testat de cineva intr-un service pc pentru un raspuns exact!
Ai umblat prin interior sa al cureti de praf?