| razvanf20 a întrebat:

Salut! Am un PC pentru jocuri mai vechi cu un I5-2400, 6GB RAM si video integrat de la procesor (Intel HD 2000).
Sa raman cu integrata sau sa fac update la una dedicata?
(Recomandari de video dedicata?)

Răspuns Câştigător
| shookdazed a răspuns:

Daca ai putea sa iti construiești unul nou ar fi mai bine insa daca vrei doar o placa video dedicata incearca AMD RX 580 8 GB 256-bit.

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Intrebarea e ce faci cu el, ca orice in afara de jocuri, aia integrata merge binemerci
deci, jocuri sau nu?

| razvanf20 explică (pentru Brizbriz):

E pentru jocuri vechi (FIFA 07, FIFA 08, GTA SA, NFSC, NFS MW)

| razvanf20 explică (pentru Brizbriz):

Integrata le duce ok, eu intrebasem pentru o recomandare de dedicata capabila sa le duca fluierand.

| Brizbriz a răspuns (pentru razvanf20):

Da, atunci dedicata