| Marian_Petcu_1977 a întrebat:

Salut, am un procesor AMD FX 8350 si as vrea sa imi iau o placa de baza si nu stiu ce placa as putea alege dintre Asus Crosshair V Formula-Z, AsRocK 990FX Extreme9, MSI 990FXA-GD80 si Gigabyte 990FXA-UD5. As dori sa stiu care este diferenta dintre placi.Care se comporta mai bine, ce are o placa fata de cealalta placa? Voi ce placa ati alege daca ati fi in locul meu si de ce? Dau funda

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Toate placile de baza specificate de tine la intrebare sunt foarte ok. Oc-ul pe ele sunt o reala placere, dar nu stiu de ce ai nevoie de o placa de baza high-end.

| Marian_Petcu_1977 explică (pentru Jipa95):

Stiu ca toate placile sunt ok, dar as dori sa stiu care este mai buna si cu ce este mai specila una fata de alta? Ce are in plus o placa fata de cealalta?