| Bad2Fast a întrebat:

Ce placa de baza sa aleg pentru un

Procesor >== AMD - Processore FX-8350 (Vishera-Piledriver) 8 Core 4 Ghz Socket AM3+ Sbloccato

Placa Video >== GIGABYTE - Radeon HD 7970 3 GB GDDR5 PCI-E / VGA / DVI-I / HDMI / Display Port x 2

Rami >== OK-KINGSTON - Memoria Dimm Hyper X Beast 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600MHz CL9

Care placa de baza so aleg >=

1 >= ASUS - Motherboard SABERTOOTH 990FX R 2.0 Socket AM3+ Chipset AMD990FX / SB950 ATX

2 >= ASUS - Motherboard CROSSHAIR V FORMULA-Z socket AM3+ chipset AMD 990FX / SB950 ATX

Răspuns Câştigător
| Decebalul a răspuns:

Al 2-a placa e mai buna pentru ca are o capacitate mai mare, si pe viitor daca vor aparea placi video sau procesoare mult mai moderne decat cele din prezent, iti vor merge sigur pe placa asta. Cel putin eu pe asta o am si imi merge forate bine! Sper ca te-am ajutat! happy

9 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

Varianta a doua, eventual un Asrock 990FX Extreme 3 sau 9.

| Bad2Fast explică (pentru BLKZ):

Sincer prefer Asus m-am uitat la diferentele dintre cele 2 pe site-ul official Asus la comparare sincer nu ii chiar asa mare diferenta inca is in pana de ce a 2 si nu prima?

| Bad2Fast explică (pentru Decebalul):

Ce procesor ai pe ea? rami? placa video?

| Decebalul a răspuns (pentru Bad2Fast):

RAMI si procesor ca al tau, doar ca placa mea video e ASUS GeForce GTS 450, 1GB, DDR3, 128 bit.

| BLKZ a răspuns (pentru Decebalul):

Pe bune, tu dai 12 milioane pe o placa de baza si ai o placa video de 400 de lei?
Fii serios, glume de astea sa le spui altora.

| Bad2Fast explică (pentru BLKZ):

Ui configuratia mea cu tot cu preturi

| Bad2Fast explică (pentru BLKZ):

Ok-THERMALTAKE - Chaser MK-1 case big tower - 109, 99 -carcasa

AMD - Processore FX-8350 (Vishera-Piledriver) 8 Core 4 Ghz Socket AM3+ Sbloccato 187

ASUS - Motherboard CROSSHAIR V FORMULA-Z socket AM3+ chipset AMD 990FX / SB950 ATX 212 -placa de baza

GIGABYTE - Radeon HD 7970 3 GB GDDR5 PCI-E / VGA / DVI-I / HDMI / Display Port x 2 372

OK-KINGSTON - Memoria Dimm Hyper X Beast 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600MHz CL9 -42, 99 GIGABYTE -

COUGAR - Cougar GX800 / R800W ATX23 170

SEAGATE - Barracuda 7200.14 1 TB Sata 6 Gb / s Buffer 64 Mb 7200 rpm 62, 79 -hard

OK-ASUS - Masterizzatore DVD 24x Interfaccia Sata Colore Nero Versione Retail -24, 68 dvd rom

MICROSOFT - Windows 7 Ultimate Versione OEM 64 Bit DVD Italiano 1 Pack (Include Service Pack 1) 178, 99 sistem de operare

PHILIPS - 248C3LHSB 24" LED 16:9 Risoluzione ottimale 1920 x 1080 Tempo di risposta 2ms HDMI -195

NOCTUA - nh-d14 dissipatore per cpu -80

OK-Tastiera Standard USB colore nero -tastatura 7, 70

OK-Mouse USB Ottico 3 Bottoni Rotella Colore Nero / Silver 6, 13

| Decebalul a răspuns (pentru BLKZ):

Placa de baza e 1300lei, iar placa video de 300lei, atat am dat pe ele.

| Decebalul a răspuns (pentru BLKZ):

Care ar fi problema!

| Decebalul a răspuns (pentru Bad2Fast):

Al 2-a placa e mai buna pentru ca are o capacitate mai mare, si pe viitor daca vor aparea placi video sau procesoare mult mai moderne decat cele din prezent, iti vor merge sigur pe placa asta. Cel putin eu pe asta o am si imi merge forate bine! Sper ca te-am ajutat! happy