| Ge0gik21 a întrebat:

Salut.Am un ps2 SCPH-30003, si as vrea sa-l modez.
Imi puteti spune cum sa-l modez? (fara cip sau sa cumpar card pentru modare) Sa-i bag softul de modare de pe pc.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Cardul cu freemcboot il pui musai in slot 1. Si cand pornesti consola sa nu tii cd sau altceva in ea.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Funda trebuias a dai oricum, asta e ideea pe TPU laughing.
Daca vrei fara cip, si daca zici ca e un 30k model, atunci merge modat cu un card de memorie. Daca ai prieteni cu console modate, mergi la ei modeaza-ti si tu un card. Daca nu ai asa ceva, cumpara de pe okazii sau alte site-uri carduri modate(Am si eu unul de 32 mb modat).

| Ge0gik21 explică (pentru sltlp):

Am gasit la un prieten un card modat cu free mcboot dar e vechi si nu stiu sa il folosesc....am bagat cardul modat slot 2 si cardul meu slot 1 si se deschide normal consola

| sltlp a răspuns (pentru Ge0gik21):

Cardul cu freemcboot il pui musai in slot 1. Si cand pornesti consola sa nu tii cd sau altceva in ea.

| Ge0gik21 explică:

Am uitat sa mentionez ca dau FUNDA!