| HIPHOPLIVE a întrebat:

Am un ps3 de aprox un an jumate si ma gândeam sa il modez.
Ce presupune modatul?
Cat costa?
E legal?
Care sunt riscurile? Adica procese ireversibile.
Odata modat cum imi bag jocurile?
Daca apare un joc nou trebuie sa il modez din nou?
Am garanția ca imi vor merge jocurile?
Voi mai putea juca online?
Dau fundaaa!

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Prin modat se referea ca te poti juca jocuri gratis,d e s c a r c a t e de pe google.

Mai bine nu-l modezi, este ilegal, faci p i r a t e r i e intr-un cuvant, nu stiu sigur daca iti vor merge toate jocurile, trebuie sa te mai duci si la un informatician sa ti-l modeze si costa destul de mult.

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Iti merg jocurile ca inainte.modarea presupune ca poti juca jocuri trase de pe net, nu afecteaza consola.precis.