| fabyy1998 a întrebat:

Am un router de la telekom si am wi-fi activ, care este motivul de nu ma pot conecta cu nici-un telefon la wi-fi?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wifi ai pe router chiar si cand scoti cablu de la wan.
Intra in setarile lui, Trebuie sa ai o adresa gen 192.168.5.2 sau in cazul tau, scrie in carticica. Apoi trebuie sa bagi un user si o parola, care la fel, sunt scrise in carticica lui. Intra la conectii si vezi acolo ce scrie, probabil o sa scrie disconected.
Scoate-l din priza 5 min, si baga-l din nou. Daca nu merge, da-i un hard reset si refa conexiunea. Daca ai rds, vezi sa ai userul si parola la indemna.
Rds ofera support si prin telefon cand faci conectia, si iti spun ei cum si ce sa setezi.

| fabyy1998 explică (pentru anonim_4396):

Am dat si resetare si tot nu merge...

| anonim_4396 a răspuns (pentru fabyy1998):

Ai intrat in setari sa vezi ce scrie la wan? sau este modem wireless cu sim?

| fabyy1998 explică (pentru anonim_4396):

Este un router Huawei normal nu cu sim