| claudiu11112 a întrebat:

Salut am un Samsung galaxy s4 si de vreo saptamana de cand e frig afara a inceput sa dea rateuri adica se inchide si se deschide intruna (cateodata) am vazut ca doar la frig in casa nu mi-a facut niciodata asa! Este de la frig sau are ceva? ati mai intampinat aceasta prroblema?

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Temperaturile scazute (in special cele negative) au influenta asupra acumulatorului, afisajului, vitezei de raspuns a touch screenului nu-ti da restart la telefon. Verifica ce jocuri, aplicatii ai instalate si care pot face figuri. Evita sa te joci in frig cu el.

| ÎngerCretin a răspuns:

La temperatura scazuta bateria telefonului se consuma! Daca il tii la caldura dupa ce a stat la frig, isi mai revine putin.

| ThEGoodInBad a răspuns:

Si eu am S4-sunt foarte sensibile la caldura, respectiv frig si trebuie avut grija cu ele.

| claudiu11112 explică (pentru ThEGoodInBad):

Ti-a facut vrodata asa?

| ThEGoodInBad a răspuns (pentru claudiu11112):

Da ...asa sunt facute, doar nu crezi ca te tine ca un Nokia