| Ionut_Ticau_1996 a întrebat:

Am un telefon Huawei p9 lite si acum cand il pornesc imi apare sigla si atat nu se mai deschide! Tin sa va zic ca am avut Android 6.0 si am instalat un fisier din downgrade! Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Conecteaza incarcatorul telefonului
apasa volum- si dutonul de pornire in acelasi timp
cand iti apare un meniu, cu ajutorul tastei volum -+ alegi optiunea data factory reset
confirmi cu butonul de pornire.
scoate cartela sim si mini sd inainte ca sa nu iti stearga datele.
tot ceea ce am scris e valabil daca nu ai rootat telefonul.

| Ionut_Ticau_1996 explică (pentru gelu1970):

Salut, nu merge am incercat! Nu am rootat telefonul, dar nu merge decat sa intru in fastboot mode. Nu pot sa ii dau resetare! Daca stii o metoda care sa contina pc-ul ar fi bine. Multumesc mult.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bravo, l ai virusat.

| gelu1970 a răspuns:

Http://consumer.huawei.com/....../index.htm

descarca firmware pentru modelul tau
folderul respectiv il pui pe un card minisd gol
introduci cardul minisd in telefon.
apesi in acelasi timp volum+ volum- power
ar trebui sa intre in boot si sa instaleze softul din nou.
conecteaza incarcatorul sa nu ramana fara baterie.
daca telefonul e in garantie as opta pentru serviciul tehnic oficial.
bafta.
spune daca ai reusit.