| dksjgpfbgfbopgdfk a întrebat:

Am un telefon lg gt505 caruia i-am pus un card de memorie micro sd.
Acum doresc sa scot cardul din telefon, insa nu reusesc, parca e blocat acolo
stiam ca daca apas pe el, ar trebui sa iasa, dar degeaba
Stie cineva cum il pot scoate?

11 răspunsuri:
| dksjgpfbgfbopgdfk explică:

@luchass am incercat, tot degeaba
de mentionat ca aceeasi problema am si cu [,] cartela
ma gandesc sa ma duc la orange si sa vad ce rezolva ei

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Recent am vazut pe youtube un video despre acel telefon si am observat ca si cel care a facut filmu s-a chinuit oleaca sa scoata cardu.nu stiu a luat un pix sau ceva de genu si a impins cu varfu cardu pna cand a iesitstraight face

| MihaLoveYou a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la Orange si sa ii rogi sa te invetze cum sa scoti cardul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să apeși tare. Încearcă să apeși cu un pix sau alt obiect dur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am unul de o saptamana si am aceeasi problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apesi tare pe el si se scoate... simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu pot sa scot cardul am un nokia 2730 si a avut cardul inclus dar cand vreau sa-l scot nu merge. Nu stiu dc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un magazin de reparat telefoane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună eu sunt ciocan rares si iti propun sa te duci la un magazin de reparat telefoane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa apesi cu ceva subtire si foarte rapid.si destul de tare.
nu trebuie sa apesi tare(mai rau faci, il blochezi acolo) apesi rapid si cu ceva ascutit ca acel card sa nu aiba timp sa fie tras de mecanism inapoi.

| sercrrris a răspuns:

Dragut, eu am incercat sa pun un microcard SD HC de 4 GB si nu reusesc sa-l fixez. Nu face click si gliseaza.