| Ronaleo a întrebat:

Am un televizor Schneider cu tub si nu se mai deschide nici cu telecomanda, nici de la televizor. De vreo doua luni face asa. La inceput se deschidea la cam 5 minute de apasat continuu pe telecomanda, apoi din ce in ce mai mult. Acum de-abia se mai deschide dupa doua ore. Ledul clipeste mereu cand incerc sa deschid televizorul. Care este problema si ce as putea sa fac sa se deschida din prima? dau funda.

1 răspuns:
| pbsolver a răspuns:

Du-l la un service, iti trebuie cunostinte in electronica pentru a rezolva problema asta