| EUeStEEu a întrebat:

Salut,am un Xiaomi Redmi 9A și am o problema cu aplicațiile, adică dacă intru pe Facebook, de ex, si ies pentru 5 sec. mi se reîncarca, adică mi se opresc aplicațiile ce pot face?

4 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Ai o aplicatie numita „ Securitate " pe telefon. Deschide-o, optimizeaza telefonul, sterche cache din Cleaner, dai o scanare de securitate, dai viteza impuls. Iesi din aceasta aplicatie si cauta in telefon Ram Jet, dai pe el si dai boost la ram. Repeti procesul asta in fiecare zi daca vrei sa ai un telefon "sanatos". Dai si un restart la telefon in caz ca este vreo problema cu software ul telefonului. Recent s-a lansat un nou update, verifica daca esti la zi cu update urile software.

| Irinelp a răspuns:

Mai golește memoria telefonului.

| EUeStEEu explică (pentru Irinelp):

Așa pățeam și la început

| Irinelp a răspuns:

Atunci încearcă și actualizează aplicațiile cu probleme, fa actualizarea telefonului sau șterge memoria '' ascunsă '' a telefonului. Sau intră în telefon la setări și după la aplicații și iar la aplicații și aici la setări sus în dreapta și după aceia la resetati preferințele aplicațiilor și aici dai la resetare, nu știu alte metode.