| Shinichi a întrebat:

Salut, am urmatoarele configuartii la pc.

Placa de baza Gigabyte M68M-S2P Socket AM2

Procesor AMD Phenom II X4 945 Quad Core 3.0 Ghz

Placa Video Nvidia GT 220 1 GB DDR3

4 GB RAM

Si de cateva zile mi se stinge pc-ul foarte des. Este de la cooler? Am facut upgrade la procesor in decembrie anul trecut si am pastrat acelasi cooler de la procesorul vechi. Pana acum nu am avut nicio problema cu el dar odata ce a venit vara si s-a facut foarte cald se stinge destul de des si ajunge pe la 65-70 grade.

Daca este de la cooler as vrea sa imi recomandati unul bun, care sa se potriveasca cu placa de baza, pana in 100 lei.

Mutlumesc anticipat, astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Daca nu ai un buget foarte mare poti sa iei, cooler-ul care ti l-a recomandat Kodrutz si sursa decenta
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1262364/

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Posibil sa fie de la racire si/sau sursa. Presupun ca si aia e o pocnitoare. http://www.pcgarage.ro/coolere/id-cooling/se-213/

| vidii a răspuns:

De praf l-ai mai curatat? Ca si cooler mergi pe recomandarea lui @KodrutZ
Ce sursa ai? sper ca nu e un delux de 400w

| Shinichi explică (pentru vidii):

De praf il curat aproape in fiecare luna. Calculatorul e cumparat de prin 2007 si singura componenta pe care nu am schimbat-o e sursa, deci probabil e delux pentru ca unitatea e delux.

| vidii a răspuns (pentru Shinichi):

Pai uita-te pe sursa ce scrie, pentru ca daca e o pocnitoare cum e delux, n-as sta cu un phenom pe ea

| Shinichi explică (pentru vidii):

Da, sursa e delux. Mersi pentru recomandare. Sunt compatibile da?

| Shinichi explică (pentru vidii):

Ma rog, e delux de 450 w dar presupun ca e acelasi rahat.

| vidii a răspuns (pentru Shinichi):

Da,sunt perfect compatibile

| vidii a răspuns (pentru vidii):

Daca nu ai un buget foarte mare poti sa iei, cooler-ul care ti l-a recomandat Kodrutz si sursa decenta
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1262364/