| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut am urmatorul laptop: http://www.emag.ro/......EZWBTBBBM/
Si as vrea sa il curat de praf, mentionez n ai facut treaba asta pana acum. Vroiam sa stiu cat de greu este si daca as putea sa il curat fara al mai duce la un service?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e indicat să demontezi un laptop dacă nu ai mai făcut niciodată chestia asta.
Dar e posibil să-l cureți de praf: dacă ai un aspirator care poate fi pus și să sufle aerul (prin mutarea furtunului la orificiul de evacuare a aerului), e chiar simplu - lipești fanta piesei de aspirat prin spații înguste (aia subțire și îngustă) de orificiile de ventilație ale laptopului tău și sufli până nu mai iese mizerie.

| bogdan12321132231 explică (pentru mihai69):

Asta am incercat, dar tot degeaba, ajunge si la 95 de grade procesorul de pe laptop, chiar e necesar sa il curat si sa schimb pasta termoconducatoare, nu sunt chiar asa nepriceput, doar ca cu laptopuri n am avut de a face

| Pietricel a răspuns:

Poti, dar trebuie sa ii deconectezi bateria dupa ce ii scoti capacul din 'fund' ca sa nu te curentezi.

| Rosu_Cristian_2000 a răspuns:

Da dar trebuie sa ai grija ca daca ai garantie nu til mai repara daca tie stricat

| bogdan12321132231 explică (pentru Rosu_Cristian_2000):

Are 4ani s-a dus de 1an garantia

| Rosu_Cristian_2000 a răspuns (pentru bogdan12321132231):

Poti sa-i faci tot ce vrei tu dar sa fii atent ca sunt fire minuscule si sa strici ceva acolo ca nu stii de unde e defectiunea