| catalin09023 a întrebat:

Salut, am windows 10 si mi-am descarcat code::blocks pentru scoala, are extensia.exe si calculatorul meu nu o ruleaza, nu stiu ce sa ii fac va rog mult sa ma ajutati. Multumesc anticipat happy

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Folosește winrar.

| catalin09023 explică (pentru OnuOnulică):

WinRar 5.40 are extensia.exe, nu il deschide

| flixbuster a răspuns:

Daca Windows nu executa fisere *.EXE atunci ai o problema serioasa cu sistemul de operare.

| catalin09023 explică (pentru flixbuster):

Am mai gasit pe net la windows 7, avea ceva smecherii la.exe schimbai ceva date si ar fi trebuit sa functioneze. Ma gandeam ca exista si la win 10 ceva

| flixbuster a răspuns (pentru catalin09023):

Fa un repair-install de sistem de operare, oricare ar fi el.

| TrustMeIKnow a răspuns:

Iti recomand sa folosesti 'Visual Studio' nu code::block, este cam... trecut.
Iar poate pe viitor vei dori sa inveti C#/VB.NET/Python/etc.

| catalin09023 explică (pentru TrustMeIKnow):

Faza e ca asta il fac la scoala si se cere la bac =(

| danini20 a răspuns:

Descarcă Winrar apoi în dezargivezi și după instalare?