| SPYKER a întrebat:

Salut..am windows 8 si azi am facut niste update la el...si acum ma pune sa aleg cu ce program sa deschid toate aplicatiile nu mai merge nimic..de ex: yahoo messenger nu mai merge...imi spune "Aceasca aplicatie nu poate fi activata atunci cand este dezactivata UAC."
Daca ma poate ajuta si pe mine cineva...
va multumesc mult

2 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Deschideți Setări Control cont utilizator, făcând clic pe butonul StartImagine a butonului Start, apoi făcând clic pe Panou de control. În caseta de căutare, tastați uac, apoi faceți clic pe Modificare setări Control cont utilizator.

Alegeți una dintre următoarele variante:

Pentru a dezactiva CCU, mutați glisorul în poziția Nu doresc niciodată notificare, apoi faceți clic pe OK. Permisiune de administrator necesară Dacă vi se solicită o parolă de administrator sau o confirmare, tastați parola sau furnizați confirmarea.Trebuie să reporniți computerul pentru ca CCU să fie dezactivat.

Pentru a activa CCU, mutați glisorul pentru a alege când să fiți notificat, apoi faceți clic pe OK. Permisiune de administrator necesară Dacă vi se solicită o parolă de administrator sau o confirmare, tastați parola sau furnizați confirmarea.

| LetsGoRomania a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/......rol-on-off exact asta se aplica si la windows 8