| tigrul2 a întrebat:

anul viitor placa video gtx 1050 2gb va mai face fata?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va face fata la jocurile cu care merge si acum.
Daca va da eventuale lag-uri, poti reduce rezolutia jocului.

Nu este indicat sa ai mai multe programe mari pornite deodata.
De exemplu, daca vrei sa joci, atunci re-potnesti calculatorul, dupa care pornesti doar jocul (browsere si alte programe mari) sa nu fie pornite nici inainte, nici in timpul jocului.

| rater1994 a răspuns:

1050 vine cu 128 bit da va mai face dar depinde la ce? Si daca nu face fata la full load la medium merge mai mult decat decent dar recomand dac aiti permite bugetu 1070 daca e sa iti cumperi doar daca deja ai placa da e ok si pentru csgo si pentru lol. In functie de jocuri. Ce te-ar interesa?

| tigrul2 explică (pentru rater1994):

Nu am placa dedicata. mi am luat un i3 7100 8 ram si dedicata o iau la anul am un buget de 700-1000 lei. Vreau sa joc forza horizon3, gat 5, cs go, poate si samp sa nu cred, tf2 si jocuri de genul

| rater1994 a răspuns (pentru tigrul2):

In acest caz iti recomand 1050 versiunea TI e ok pentru astfel de jocuri.

| XYZ02 a răspuns (pentru tigrul2):

Daca o cumperi la anul mergi pe noua serie Volta care se va lansa in 2018, iar in 1000RON intra un GTX 1060 lejer.

| Dragos636 a răspuns:

Eu am cumparat gtx1060 si duce absolut tot in 60fps full hd. Iar pretul este foarte bun. Dar in 2018 preturile pentru toate placile video se vor scumpi deoarece creste si pretul siliconului. Eu zic sa te grabesti