| BigLike a întrebat:

Ar putea cineva sa imi explice va rog care este treaba cu alarmele wireless? Am de gand sa imi cumpar una insa ceea ce as vrea sa stiu este : daca o alarma e wireleess, asta inseamna ca eu de exemplu daca merg maine in vacanta ( inainte sa plec de acasa scot totul din priza inclusiv internetul ) dupa ce ajung acolo unde imi voi petrece vacanta si ma conectez la internetul de acolo atunci eu voi putea sa accesez camerele de la alarma de la casa??

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Normal ca nu, alarma are nevoie de conexiune la internet si alimentare de la retea.

Bula
| Bula a răspuns:

Raza de actiune wireless este doar maxim cateva zeci de metrii, adica de la camere la centrala.
Insa centrala trebuie sa fie alimentata cu curent electric pentru a functiona. Totodata, centrala trebuie sa fie conectata si la internet pentru a se putea vedea de la "capatul lumii".