| Popescu_Ionut_Gabriel_1993 a întrebat:

Are cineva idee de ce imi cade wireless-ul de la laptop la socuri? (Laptop Toshiba satellite)

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Poate are nevoie de alta placuta wifi, vezi ce model ai si ce pret are! Poate gasesti second hand la vreun service, probezi placuta si daca merge o cumperi! Nu cred ca ai problema de la partea software ...cred ca problema e hardware!

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cum adica la socuri? Sa inteleg ca dai cu el de pamant si se deconecteaza?

| Popescu_Ionut_Gabriel_1993 explică (pentru Jipa95):

Nu chiar! Raman fara net si cand il misc foarte putin.

| valentin75 a răspuns (pentru Jipa95):

Nu, a avut un soc (lovitura) si de atunci are probleme, ori e busita...ori are un contact imperfect; nu stiu ce are, trebuie sa se uite la placa!

| Popescu_Ionut_Gabriel_1993 explică (pentru valentin75):

L-am dus si la garantie si astia au zis ca a trecut toate testele si e sistemul de operare de vina... I-am pus si windows 7 dupa si 8.1 si tot degeaba

| valentin75 a răspuns (pentru Popescu_Ionut_Gabriel_1993):

Salut! Poate are nevoie de alta placuta wifi, vezi ce model ai si ce pret are! Poate gasesti second hand la vreun service, probezi placuta si daca merge o cumperi! Nu cred ca ai problema de la partea software ...cred ca problema e hardware!

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti desface carcasa sa te uiti daca e bine montata placa wifi de pe laptop. Poate avea placa ceva (la semnal) sau poate fi problema de la un contact imperfect. Nu cred ca e mare greutate sa te uiti (o surubelnita in stea).Ai imagini pe net, cauti in fuctie de ce model ai tu!
https://www.youtube.com/watch?v=z19kc5fERsE
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=inlocuire+placa+wifi+Toshiba+satellite&tbm=vid

| Popescu_Ionut_Gabriel_1993 explică (pentru valentin75):

Multumesc Valentin! Eu nu inteleg ca raman fara net la socuri, dar cand ii dau restart la laptop merge normal.