| roon3y a întrebat:

As avea si eu o intrebare.Am un telefon(nu conteaza marca) pe care l'am stricat cu ceva timp in urma(e pe slide si practic s-a rupt in doua). Telefonul este inca in garantie...as putea sa il repar pe undeva fara sa platesc.Si daca da unde? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Daca nu a fost vina ta, adica daca efectiv s-a rupt la folosire normala si nu din cauze "mecanice", uita-te pe foaia de garantie si te duci acolo unde scrie pe foaia respectiva. Daca se vede de la o posta ca e vina ta ca s-a rupt telefonul (ceea ce e foarte probabil), din pacate nu mai poti face nimic. happy

1 răspuns:
| Ruxii a răspuns:

Garantia acopera doar defectele produse din vina telefonului sau din fabrica, nu cele provocate