| qwerty101010 a întrebat:

Am un telefon care s-a stricat si are inca garantie dar nu gasesc certificatul acela si nici factura. Daca nu le am pot face ceva sa il repar si fara ele? Adica sa merg la Cosmote. Cel mai bun raspuns primeste fundita. Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| MihaelaRadu a răspuns:

Daca nu mai ai factura la el si nici garantie...nu ti'l vor repara gratis trebuie sa platesti reparatia

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara certificatul de garantie nu o sa ia in considerare ca este in garantie. De asemenea nici daca defectiunea s-a produs din vina ta si nu este din fabricatie.
Ai putea solicita o copie de pe factura de la firma vanzatoare. Numai bine!

| qwerty101010 explică (pentru Ioandelasal):

Pai da tocmai asta este ca nu l-am stricat eu pur si simplu mergea touchscreenul si dintr-o data nu a mai mers, nu i-am facut nimic...

| Catalinxxxx a răspuns:

Pai fara certificart nu poti sa demonstrezi ca e al tau se poate crede ca e furat sau alceva si daca nici factura nu ai e cam greu sa demonsterzi ca l-ai cumparat deci sfatul meu mai cauta dupa ele. Funda PLzz