| Katr0x a întrebat:

Salut, as dori sa conectez 3 monitoare la pcu meu, momentan am doar 2, unul este mai vechi care se numeste VH222 este VGA si principalul monitor este un LG 22MK400H, ele doua sunt conectate la un RX 580 Nitro+ 4gb, monitorul secundar (VH222) este conectat printr-un adaptor HDMI si principalul monitor este conectat direct cu HDMI. As putea sa mai conectez un monitor HDMI la acest pc? Placa de baza MSi Gaming Plus Max, Hyperx 2x8gb ram, r5 3600 3.6hz

1 răspuns:
| Roger645 a răspuns:

Teoretic da, ia cu imprumut un al-3lea monitor HDMI, conecteaza-l si vezi daca iti da semnal. Dureaza 5 minute proba. Pentru afaceri, excel e foarte util sa ai 2-3 monitoare.
https://forums.guru3d.com/threads/how-many-monitors-rx580-hold.430337/