| ChristianT a întrebat:

As dori sa imi cumpar un mouse si o tastatura ambele de gaming. Bugetul ar fi in jur de 600 lei.Eu m-am gandit la o tastatura APEX de la steelseries si mouse sensei tot de la steelseries.Alte idei imi mai poate da cineva? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Te-ai gandit bine! Alte idei in banii astia si mai performante nu sunt!

| sltlp a răspuns:

Ai ales foarte bine. De la mine ai "verde". happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferentele intre tastaturi sunt mult prea mici. Tastaturile de gaming ar trebui sa se numeasca "tastaturi cu luminite" pentru ca de fapt asta sunt, tastaturi normale cu leduri. Iti poti lua ceva mult mai ieftin si nu vei observa nici o diferenta in jocuri.

Cu mouse-urile treaba e mai complicata. Mai important decat orice este grip-ul (cum ti se potriveste in palma). Degeaba mouse-ul este foarte bun daca e prea mic, prea mare sau daca pur si simplu nu te poti obisnui cu el. Depinde si stilul in care tii mouse-ul, palm grip sau claw grip (daca il tii in toata palma sau preferi sa il sprijini cu podul palmei si sa-l controlezi mai mult din degete). Asa ca nimeni nu iti poate recomanda un mouse, va trebui sa-l cumperi in functie de preferintele tale. De asemenea, fara un mousepad de calitate, facut special pentru tipul de mouse (laser sau optic. mai conteaza si materialul din care sunt facute piciorusele mouse-ului), arunci banii pe fereastra.

Sfatul meu a fi sa iti iei o tastatura ceva mai ieftina si cu banii ramasi sa cumperi un mousepad de calitate, de preferat tot de la steelseries.

Răspuns utilizator avertizat
| Wenttmann a răspuns:

Nu as da atatia bani pe tastatura si mouse. I-ati un mouse wireless de la Microsoft la 80-100 de lei si o tastatura pe la 200-250 de lei de ce cheltui atatia bani?